Rok Szkolny 2012/2013

.:(19 grudnia):.
Nasi uczniowie w składzie: Dominik Siekielski, Michał Bylicki, Kacper Kownacki reprezentowali Dzielnicę Ursus w finałach XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w TENISIE STOŁOWYM. Zawody odbyły się w Gimnazjum 121 w Białołęce. Gratulujemy. Drużynę do zawodów przygotował p. W. Szuplewski.

Zdjęcia z WOM - pierwszy etap rozgrywek (fot. D. Kacprzyk)

Waldemar Szuplewski

.:(5 grudnia):.
Zbliża się koniec roku, czas na sportowe podsumowanie startów w finałach XLVI WOM naszych zawodników. Szczegółowe informacje, przygotowane przez p. W. Szuplewskiego znajdują się w pliku pdf [pobierz]

Zdjęcia z Mistrzostw Dzielnicy Ursus w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii gimnazja (fot. W. Szuplewski)

Galeria zdjęć Piłka nożna (fot. W. Szuplewski)
Galeria zdjęć Piłka koszykowa (fot. W. Szuplewski)

.:(29 listopada):.
WOM - eliminacje dzielnicowe - Tenis stołowy
28 listopada w Gimnazjum nr 132 z O.I odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii gimnazja. Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła drugie miejsce. Natomiast mistrzostwa wygrała reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 130 z Gołąbek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach WOM.
Naszą szkołę reprezentowali:
* Weronika Dymek 3b i Weronika Zaworska 1b
* Bylicki Michał 3a,
* Kownacki Kacper 2a,
* Siekielski Dominik 2c.

.:(21 listopada):.
WOM - Piłka Koszykowa Dziewcząt
W dniach 19 i 20 listopada w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się Finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły przegrała mecz o ścisły finał z drużyną z Targówka 49 do 29 i musiała walczyć w meczu o trzecie miejsce. Dziewczęta z naszej szkoły przegrały ten mecz 58 do 31 z mistrzem ubiegłorocznego WOM-u drużyną ze Śródmieścia. W wyniku końcowej rywalizacji nasza drużyna zajęła czwarte miejsce w Warszawie i zdobyła 10 punktów dla dzielnicy Ursus do klasyfikacji końcowej WOM w roku szkolnym 2012/2013. Dziewczęta na co dzień trenują klubie "4Ursus" pod kierunkiem pani Małgorzaty Boniowskiej.

.:(9 listopada):.
WOM - Piłka Koszykowa Dziewcząt
W dniu 9 listopada w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się trzeci mecz półfinałowy Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała trzeci mecz w grupie 1 z drużyną z Ochoty. Dziewczęta z naszej szkoły wygrały ten mecz 47 do 28. W wyniku końcowej rywalizacji nasza drużyna awansowała do czwórki najlepszych drużyn w Warszawie. Dalsze mecze odbędą się 19 i 20 listopada 2012r.

Za zdjęcia z zawodów dziękujemy Dawidowi Kacprzykowi. [Zdjęcia wkrótce]

.:(8 listopada):.
WOM - Piłka Koszykowa Dziewcząt
W dniu 8 listopada w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się drugi mecz półfinałowy Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała drugi mecz w grupie 1 z drużyną z Wawra. Dziewczęta z naszej szkoły wygrały ten mecz 50 do 42 .

Za zdjęcia z zawodów dziękujemy Dawidowi Kacprzykowi. [Zdjęcia wkrótce]

.:(6 listopada):.
WOM - Piłka Koszykowa Dziewcząt
W dniu 6 listopada w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się pierwszy mecz półfinałowy Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała pierwszy mecz w grupie 1 z drużyną ze Śródmieścia (klub sportowy Polonia Warszawa) mistrz Warszawy z ubiegłego roku. Niestety dziewczęta z naszej szkoły przegrały ten mecz 26 do 52.

Za zdjęcia z zawodów dziękujemy Dawidowi Kacprzykowi.

.:(31 października):.
Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w Piłce Koszykowej Dziewcząt
W dniu 31.10.2012r. w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży o mistrzostwo Warszawy w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Dzielnicę Ursus reprezentowały uczennice Gimnazjum nr 132 z O.I., które zagrały w grupie F razem z Bielanami i Bemowem. W pierwszym meczu z Bemowem zawodniczki z Ursusa wygrały 63 do 16, a w drugim meczu pokonały Bielany 44 do 26. Tym samym reprezentantki Ursusa wygrały swoją grupę eliminacyjną i awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Warszawy gdzie zagrają dalej w grupie C we wtorek 6 listopada. Nasza Dzielnicę reprezentowały:
  • Dymek Weronika,
  • Paduch Agelika,
  • Niezgoda Julia,
  • Zaworska Weronika,
  • Popielarz Klaudia,
  • Włodarska Ilona,
  • Banasiak Kamila,
  • Bernacik Magda.

• Za zdjęcia z zawodów dziękujemy Dawidowi Kacprzykowi.

.:(18 października):.
    Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w Piłce Koszykowej Dziewcząt

.:(10 października):.
    Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w Piłce Nożnej Chłopców