LIBRUS

III miejsce - eliminacje dzielnicowe

.:(6 grudnia):.
XLVII Warszawska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym chłopców

W dniach 4-5 grudnia w Gimnazjum nr 121 ul. Płużnicka 4, pod opieką p. Waldemara Szuplewskiego nasi uczniowie Kownacki Kacper (3c) oraz Siekielski Dominik (3a) jako mistrzowie Dzielnicy Ursus w tenisie stołowym brali udział w zawodach finałowych XLVII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY. System gier - każdy z każdym. Dwie gry singlowe i debel (zgodnie z regulaminem). Gra do trzech wygranych setów. Gratulujemy naszym zawodnikom sportowej postawy, końcowe wyniki po podliczeniu przez organizatorów zawodów wszystkich gier zostaną podane w późniejszym terminie.

fot. Waldemar Szuplewski

Waldemar Szuplewski

.:(12 listopada):.
Finał XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt

Dnia 8 listopada dziewczęta z naszej szkoły rozegrały mecz o trzecie miejsce WOM z drużyną z Bielan. Wygrały druzgocącym wynikiem 72 do 24. W wyniku końcowej rywalizacji nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w Warszawie i zdobyła 12 punktów dla Dzielnicy Ursus do klasyfikacji końcowej WOM w roku szkolnym 2013/2014. Gimnazjum nr 132 reprezentują uczennice: Zaworska Weronika 2b, Popielarz Klaudia 3a, Tomczuk Natalia 3a, Prokopiuk Alicja 1a, Zawadzka Aleksandra 1a, Łobaszewska Amelia 1a, Kursa Klaudia 1a, Bochenek Natalia1a 1a, Fronczak Paulina 1a, Kraśniewska Aneta 3a. Opiekunem grupy jest pani T. Dejneko. Wszystkie uczennice trenują lub trenowały w klubie UKS 4 URSUS pod okiem pani M. Boniowskiej. Podziękowania dla rodziców uczennic reprezentujących nasze Gimnazjum.

W dniu 7 listopada w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się Finał XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała mecz o finał z drużyną gospodarzy Pragą Północ (UKS Jagiellonka). Był to bardzo zacięty mecz, drużyny grały punkt za punkt i w regulaminowym czasie był remis 50 do 50. Następnie po dogrywce znów był remis 54 do 54 i trzeba było rozegrać kolejną dogrywkę, która zakończyła się niestety wynikiem 57 do 59 dla drużyny gospodarzy. Dziewczęta musiały walczyć w meczu o trzecie miejsce zamiast o pierwsze w Warszawie.

.:(6 listopada):.
Półfinał XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt

W dniu 6 listopada w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się trzeci mecz półfinałowy XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała trzeci mecz w grupie 1 z drużyną z Targówka. Dziewczęta z naszej szkoły wygrały ten mecz 65 do 33 i zajęły 1 miejsce w swojej grupie i awansowały do ścisłego finału.

.:(5 listopada):.
Półfinał XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt

W dniu 5 listopada w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się drugi mecz półfinałowy XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała drugi mecz w grupie 1 z drużyną z Wawra. Dziewczęta z naszej szkoły wygrały ten mecz 60 do 25 .

.:(4 listopada):.
Półfinał XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt

W dniu 4 listopada w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się pierwsze mecze półfinałowe XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała pierwszy mecz w grupie 1 z drużyną z Bielan i wygrała 65 do 30.
Za zdjęcia dziękujemy Patrykowi Bombińskiemu z klasy 3A.

fot. P. Bombiński

.:(31 października):.
XLVII Warszawska Olimpiada Młodzieży w koszykówce dziewcząt - eliminacje

W dniu 31 października w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się mecze ćwierćfinałowe XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała pierwszy mecz w grupie D z drużyną z Mokotowa wygrywając spotkanie 63 do 9, a następnie wygrała również drugi mecz w swojej grupie z reprezentacją Białołęki 55 do 7 i awansowała tym samym do półfinału XLVII WOM do grupy 1 razem z reprezentacjami dzielnic: Wawer, Bielany, Targówek.

W dniu 29 października w hali DOSIR przy ul. Jagiellońskiej 7 odbyły się pierwszy mecze eliminacyjne Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii gimnazja. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała pierwszy mecz w grupie D z drużyną z Wilanowa wygrywając spotkanie 60 do 17 a następnie wygrała również z reprezentacją Ursynowa 41 do 16 i awansowała tym samym do fazy ćwierćfinałów XLVII WOM do grupy D.
Gimnazjum nr 132 reprezentują uczennice: Zaworska Weronika 2b, Popielarz Klaudia 3a, Tomczuk Natalia 3a, Prokopiuk Alicja 1a, Zawadzka Aleksandra 1a, Łobaszewska Amelia 1a, Kursa Klaudia 1a, Bochenek Natalia 1a, Fronczak Paulina 1a, Kraśniewska Aneta 3a.

.:(24 października):.
Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w Koszykówce Dziewcząt

W dniu 24 października w Zespole Szkół nr 80 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt i chłopców w kategorii gimnazja. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w dzielnicy Ursus i reprezentuje Dzielnicę w XLVII WOM. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wygrała:
z drużyną Gimnazjum nr 130 (95 do 2) oraz
z drużyną Gimnazjum nr 131 (49 do 28).
Gimnazjum nr 132 z O.I. reprezentują uczennice: Zaworska Weronika 2b, Popielarz Klaudia 3a, Tomczuk Natalia 3a, Prokopiuk Alicja 1a, Zawadzka Aleksandra 1a, Łobaszewska Amelia 1a, Kursa Klaudia 1a, Bochenek Natalia1a, Fronczak Paulina 1a, Ferchich Seulef 1a, Kraśniewska Aneta 3a.

.:(3 października):.
Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Reprezentacja Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi

.:(3 października):.