(3 czerwca)

3 czerwca w Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyło się seminarium podsumowujące III edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa". Miło nam poinformować, że nasze Gimnazjum znalazło się w gronie wyróżnionych placówek. Szkoła otrzymała wyróżnienie od Organizatora - Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Dodatkowo trzy placówki - w tym Gimnazjum nr 132 z O.I. - otrzymały wyróżnienie od Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasze szkoła jest jedynym gimnazjum, którego podejmowane działania zostały wyróżnione przez GIODO oraz MKO w tej edycji. Wyróżnienie z rąk Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Pana dr W. Wiewiórowskiego odebrała p. Anna Lewandowska - koordynator projektu.
W uroczystości wzięli również udział najaktywniejsi uczniowie: Kasia Kubiak (3b) oraz Dawid Kacprzyk (3a), dla których Organizator przygotował upominki. Uczniowie - zaproszonym na seminarium gościom - wręczyli opracowane w ramach projektu ulotki.
Seminarium było okazją do omówienia działań podejmowanych w ramach programu w naszej szkole. Zaprezentowane zostały nasze doświadczenia, praca multimedialna przygotowana na konkurs dla uczniów, a także omówione zostały inne, zrealizowane działania. Materiały opracowane w ramach realizacji Programu zostaną udostępnione uczestnikom kolejnych edycji.
Mamy nadzieję, że wiedza przekazana uczniom - dorastającym w świecie Internetu - przyniesie zamierzone efekty, a dbałość o ochronę prywatności i danych osobowych stanie się oczywistym nawykiem.

Informacje dotyczące seminarium, które odbyło się 3 czerwca znajdują się na stronie Organizatora: Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Szczegółowy program [plik pdf]

fot. Dawid Kacprzyk