(24 października)

W związku ze zmieniającymi się od 2013 roku przepisami młodzież po ukończeniu 14 roku życia będzie mogła zdawać egzamin na prawo jazdy kategorii AM. Prawo jazdy zastąpi obowiązującą kartę motorowerową.
Nasze Gimnazjum od kilku lat organizuje zajęcia, które umożliwiają uzyskanie karty mototorowerowej, a sam egzamin odbywa się w obecności funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy sprawdzają wiedzę teoretyczną i praktyczną uczniów.

W dniu 24 października 29 uczniów przystąpiło do egzaminu. Był to ostatni egzamin zorganizowany w naszej szkole. Egzamin poprzedzony był cyklem spotkań ze Strażą Miejską obejmujących zagadnienia związane z Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego. Dodatkowo co tydzień odbywały się spotkaniania prowadzone przez p. Annę Lewandowską.

Obie części - teoretyczną i praktyczną zdało 14 uczniów. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!

Aby uczeń mógł otrzymać kartę motorowerową powinien dostarczyć do sekretariatu szkoły dwa zdjęcia legitymacyjne oraz podanie rodzica do dyrektora szkoły z prośbą o wydanie karty motorowerowej.

fot. Anna Lewandowska