(9 listopada)

Co to jest kindersztuba, w jaki sposób przestrzegać netykiety, jakich tematów nie wypada poruszać w czasie small talk, czy do prezydenta można zwrócić się ekscelencjo? Na te i wiele innych pytań dotyczących bon ton z pewnością potrafią odpowiedzieć tegoroczni finaliści Warszawskiego Konkursu Savoi-vivre "Obycie umila życie".
Uczniowie Gimnazjum nr 132 z O.I. od siedmiu lat uczestniczą w konkursie, którego celem jest promowanie kultury osobistej i obycia towarzyskiego. Udział w nim wymaga od uczestników umiejętności korzystania z zasad savoir-vivre w codziennych sytuacjach życiowych, jak i w uroczystych bankietach. W pierwszym etapie, który odbył się 9 listopada wzięło udział ponad 25 drużyn z gimnazjów warszawskich. Aby zakwalifikować się do ścisłego finału trzeba być najlepszym. W konkursie uczeń może wziąć udział tylko raz - ma to na celu promowanie dobrych manier w jak najszerszym kręgu.
Uczniowie Gimnazjum nr 132 w ramach koła miłośników dobrego wychowania prowadzonego przez p. Annę Lewandowską przygotowują się do udziału w konkursie. To drugi finał dla uczniów tej szkoły, która w tym roku jako jedyna reprezentuje Dzielnicę Ursus. Zakres materiału jest ogromny, a szczegółowość pytań wyjątkowa, jednak świadomość, że wiedza pozwoli uniknąć na co dzień faux pas jest wystarczającą motywacją do pracy.
W skład drużyny wchodzą uczniowie klasy 2b:
* Patrycja Furmanik,
* Aleksandra Kanownik,
* Natalia Kossakowska,
* Krzysztof Kubiak,
* Oliwia Niedziółka.
Gratulujemy sukcesu.
Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęli: Rzecznik Praw Dziecka oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.
Wyniki Konkursu dostępne są na stronie Organizatora.

(fot. Anna Lewandowska)