(luty)

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do kolejnego programu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia. Program "Żyj smacznie i zdrowo" jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności."Pełnym emocji punktem programu będzie konkurs "Żyj smacznie i zdrowo". W jego ramach gimnazjaliści będą musieli przygotować plan wydarzenia związanego ze zdrowym odżywieniem, pracę plastyczną lub film. W tym roku do wygrania będzie 30 nowoczesnych tablic multimedialnych oraz 30 zestawów kulinarnych zachęcających do samodzielnych prób gotowania. Zwycięskie szkoły zostaną odwiedzone przez organizatorów programu, którzy uroczyście wręczą nagrody oraz przeprowadzą specjalne zajęcia dla uczniów. Ważnym elementem tego wydarzenia będzie specjalna lekcja przeprowadzona dla zwycięzców, w ramach której uczniowie wezmą udział w interaktywnej grze i quizie żywieniowym przeprowadzonym przez dietetyka programu. Ponadto, uczniowie wezmą udział w profesjonalnych warsztatach tanecznych pod opieką zawodowego tancerza."

W dniach 18-21.11.2013 r. w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Trzymaj Formę!" oraz z okazji "Dnia Dobrego Jedzenia" w naszej szkole gimnazjalna służba zdrowia przeprowadziła wśród naszych uczniów ankietę o zdrowym odżywianiu. Poniżej prezentujemy wyniki z przeprowadzonego badania. W kolejnym "zdrowym dniu" "pielęgniarki ze szkolnej ławki" - Joanna Mordak II A oraz Kasandra Pasiowiec II A sprawdzały czy nasi uczniowie, a także nauczyciele mają prawidłowe BMI oraz WHR. W czwartek tj. 21.11. 2013 r. odbył się w naszym gimnazjum "Dzień Witaminy". Uczniowie uczestniczyli w quizie dotyczącym witamin i częstowani byli pysznymi jabłkami.

Anna Mizeracka

Galeria [więcej]